Наполи постигна изключително ценна победа над Фиорентина с 2:1 в мач от 10-ия кръг и вече е с актив от 25 точки, а по този начин не позволи на Ювентус да се откъсене на второто място. "Бианконерите" са със същия актив след разгром над Катания.

Резултатът за Наполи откри Хосе Кайехон в 12-ата минута, в 28-ата обаче Джузепе Роси изравни от дузпа. В 36-ата Мертенс отново върна водачеството на гостите.

Двата тима завършиха мача с по 10 души. Първо Наполи остана с човек по-малко в 80-ата минута след невероятна глупоста на Маджио, който получи втори жълт картон, а след това съдията поряза Фиорентина в първата минута на добавеното време на мача. Даде жълт картон за симулация на Куадрадо, който бе негов втори и той напусна терена. Повторенията обаче показаха, че по-скоро нарушение е имало и "виолетовите" трябваше да получат правото да изпълнят дузпа.