Интер победи Дженоа с 2:0 в официалния дебют на новия треньор Валтер Мадзари начело на "нерадзурите". Успехът на "синьо-черните" дойде трудно, като головете паднаха едва в края на двубоя.

След нулево първо полувреме Юто Нагатомо откри резултата в 75-ата минута, засичайки с глава центриране отдясно на Жонатан. Минути по-късно новото попълнение Мауро Икарди можеше да удвои, но нацели гредата.

Все пак в самия край на срещата Родриго Паласио успокои своите с второ попадение след отлично извеждащо подаване на Фреди Гуарин.

Преди началото на срещата пък официално довиждане с тифозите си взе дългогодишният полузащитник на Интер Деян Станкович, който прекрати договора си с клуба по взаимно съгласие през това лято.