Удинезе запази шансове за зона "Европа", след като победи Каляри с 1:0 като гост в среща от 34-ия кръг на италианската Серия А.

Роберто Перейра вкара единствения гол в 56-ата минута, а Каляри завърши мача в намален състав след червен картон на нападателя Маурисио Пиния в добавеното време на мача.

Победата изкачи Удинезе на пето място, даващо право на участие в Лига Европа, преди останалите мачове от кръга. Мачът се игра на стадион Нерео Роко в Триест, където Каляридомакинства заради липсата на лиценз на новия стадион на тима "Ис Арена".

Другият изтеглен мач от кръга между средняците Аталанта и Болоня завърши без победител 1:1. Луиджи Джорджи даде аванс на Аталанта в 67-ата минута, а Алберто Джилардино възстанови равенството в 76-ата.

Инлер бележи за Наполи срещу Пескара.

В късния мач Наполи спечели с 3:0 при гостуването си на последния в класирането Пескара и се утвърди на второто място, което ще осигури директно място в групите на Шампионската лига. Головете паднаха през второто полувреме и бяха дело на Гьокхан Инлер в 46-ата минута, Горан Пандев в 58-ата и Блерим Джемайли в 82-ата.

Така неаполитанците вече имат 69 точки и, макар и с мач повече, вече има аванс от 10 точки пред 3-тия Милан, а лидерът Ювентус е с 8 точки напред.