Удинезе спечели гостуването си на Рома в мач от деветия кръг на Серия "А" след обрат от 0:2 до 3:2. Срещата започна добре за състава на Рома, който набързо поведе с 2:0 след два гола на Ерик Ламела между 22-ата и 24-ата минута. В 32-ата Маурицио Домици намали. Малко след почивката пък легендата на гостите Антонио Ди Натале вкара дежурния си спасителен гол.

До края Рома игра по-добре, но въпреки това, получи гол. В герой за Удинезе се превърна Ди Натале, който се разписа за втори път в срещата в 88-ата минута, този път от дузпа. За капак, в продължението Панайотис Тасидис бе изгонен за втори жълт картон. Така в класирането Рома е на шесто място с 14 точки, а Удинезе е осми с 12 точки.

Наполи пък се наложи над Киево с 1:0. Домакините наложиха натиск от самото начало и още в 8-ата минута удар на Инлер срещна страничната греда. Последваха нови страхотни положения за Наполи и в 58-ата минута най-сетне дойде чаканият гол. Негов автор стана Марек Хамшик в 58-ата минута.

Киево пък завърши двубоя в намален състав, след като Камил Вацек получи втори жълт картон в 78-ата минута и потегли по-рано към съблекалните. Така Наполи е втори с 22 точки и изостава с 3 от лидера Ювентус. Киево пък е в зоната на изпадащите със седем.