Трима футболисти завършиха в болницата в Торино след мача между "биковете" и Фиорентина, завършил наравно 2:2 в неделния следобед.

Нападателят на гостите Лука Тони и защитникът на Торино Камил Глик се сблъскаха в средата на първото полувреме, като удариха главите си при изпълнение на ъглов удар, а играта бе спряна за повече от 5 минути.

Двамата футболисти бяха сменени принудително, а малко по-късно играта напусна и полузащитникът на Фиорентина Алберто Акуилани, който също бе приет за изследвания.

"Състоянието на Камил Глик е добро, бе изписан с два шева на главата, при Лука Тони също няма нищо сериозно - всички негови изследвания са негативни, но все пак ще бъде задържан под наблюдение в следващите 24 часа", коментираха от болницата в Торино.

Състоянието на Акуилани пък все още не е напълно уточнено, проблемите при халфа отново са свързани с разтежение на бедрен мускул.

Нападателят на Фиорентина Лука Тони остана под лекарско наблюдение за период от 24 часа.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos