Три отбора имат пълен актив от точки след третия кръг в италианската Серия А. Ювентус, Наполи и Лацио.Шампионите от Ювентус успяха да стигнат до обрат при гостуването си на Дженоа и победиха с 3:1. Домакините откриха чрез Имобиле през първото полувреме, но през втората част гостите бяха пълни господари на терена и и реализираха три гола чрез Джакерини (61), Вучинич (78-дузпа) и Асамоа (84).
Наполи се наложи също с 3:1 като домакин на Прма. Кавани откри от дузпа в 6-ата минута , Пандев покачи на 2:0 в края на първата част. Парма намали чрез минута преди почивката, а Инсине оформи крайния резултат с гол в 77-ата минута.
Рома изненадващо загуби на "Олимпико" от Болоня, след като водеше до 72-ата минута с 2:0 след попадения на Флоренци (6) и Ламела (16). Болоня стигна до драматичен успех с голове на Джилардино (72, 90+1) и Диаманти (73).
Стеван Йоветич и Лука Тони бяха точни за Фиорентина за победата с 2:0 над Катания.