Истинско голово шоу си спретнаха Фиорентина и Верона в битката за 5-ото място от 14-ия кръг на Серия „А”. „Виолетовите” все пак стигнаха до успеха с 4:3, но за това до голяма степен помогна и численото им предимство – след 53-ата минута остана с човек по-малко.

Националният вратар на България Николай Михайлов бе резерва за Верона и отново не влезе в игра.

Първите 4 гола паднаха до 15-ата минута! Борха Валеро откри за домакините още в 5-ата минута, но 60 секунди по-късно Ромуло изравни. В 13-ата минута Верона дори успя да обърне нещата в своя полза с попадение на Хуан Мануел Итурбе, но отново трябваше само минута, за да се възстанови равенството. Точен за Фиорентина отново бе Валеро.

В 43-ата минута падна и последния гол за полувремето – Варгас бе точен за „виолетовите” , а това донесе втория пълен обрат в мача и то само за едно полувреме.

През втората част Янкович получи червен картон за игра с ръка в наказателното поле и остави Верона с човек по-малко в 53-ата минута. Нарушението бе последвано и от дузпа, която Джузепе Роси реализира и Фиорентина поведе с 4:2. С човек по-малко Верона все пак успя да вкара още един гол – в 73-ата минута Жоржиньо бе точен за крайното 4:3.

След този мач Фиорентина се изравни с Интер по точки – 27. „Виолетовите” са на 5-а позиция, „нерадзурите” са 4-и. Верона е на 6-о място с 22 точки. Лидер в Италия е Ювентус с 37 точки.