След три поредни загуби във всички турнири, Милан най-после зарадва феновете си с победа. "Росонерите" се наложиха с минималното 1:0 като домакин на Дженоа в мач от деветия кръг на Серия "А".

Новата звезда на Милан Стефан Ел Шаарави вкара единственото попадение в срещата на връх рождения си ден. 20-годишният младок бе точен в 76-ата минута след подаване на Иняцио Абате. Така треньорът на "росонерите" Масимилиано Алегри, който е под огромно напрежение, ще може да си отдъхне. Така Милан се изкачи на девето място с 10 точки. Лидерът Ювентус е с 22 и мач по-малко. Дженоа пък е на десета позиция с 9 точки.

Преди това Сиена и Палермо направиха скучно 0:0. За новия наставник на домакините Серсе Козми това беше първи мач срещу бившия му клуб, от който той беше уволнен след четвъртия кръг на настоящия сезон заради незадоволителни резултати. Двата отбора, които са в дъното на класирането, създадоха малко положения в мача. Палермо все пак записа четвърти пореден мач без поражение в калчото и със 7 точки се изкачи на 17-ото място в класирането. Сиена, който стартира сезона с пасив от 6 точки заради корупция, остана последен с 3 точки.