Милан и Рома завършиха наравно 0:0 в дербито на 37-ия кръг в Серия "А". Така "росонерите" не успяха да си осигурят участие в Шампионската лига през следващия сезон и ще трябва да разчитат на задължителна победа срещу Сиена в последния кръг, за да играят в най-авторитетния европейски клубен турнир през есента.

Двата тима завършиха мача с по 10 души заради червени картони за Съли Мунтари и Франческо Тоти.

Домакините от Милан останаха в намален състав още в 40-ата минута, когато Съли Мунтари опита да спре съдията да му покаже картон, като блокира ръцете му с нещо средно между прегръдка и борчески прийом. Това обаче му донесе изгонване.

След почивката мачът бе спрян за няколко минути, след като агитката на гостите започна да обижда расистки нападателя на "росонерите" Марио Балотели.

Маркиньо можеше да вкара гол за Рома след час игра, но бившият защитник на "вълците" Филип Мексес изчисти от голлинията. В продължението на срещата пък капитанът на гостите Франческо Тоти удари умишлено с лакът Мексес и пое към съблекалните.

Именно бранителят на Милан можеше да накаже бившия си тим в 95-ата минута, но от точката на дузпата не успя да преодолее Богдан Лобонц.