Рома успя да си отмъсти за тежката загуба с 0:3 от Ювентус за първенството и отстрани „бианконерите” от турнира за Купата на Италия. Римските „вълците” зарадваха публиката на „Олимпико” с победа с 1:0 в 1/4-финала с Юве.

Единственото попадение в оспорвания мач дойде чак в 79-ата минута, когато точен за Рома бе Жервиньо. От Ювентус обаче могат да имат сериозни претенции към съдията, който спести червен картон на Меди Банатия в самото началото на мача - в 13-ата минута той спъна откъсващия се Джовинко, но получи само жълт картон. В началото на второто полувреме пък гол с глава от близко разстояние на Федерико Пелузо бе отменен заради засада.

Рома показа решителност и желание да се реваншира на феновете си за загубата с 0:3 за Серия "А" и още от самото начало натисна съперника си, като го принуди почти през цялото първо полувреме да играе пред своята врата. Въпреки че през първата част този натиск не даде резултат, през второто полувреме желязната защита на Юве все пак се пропука, а после нападението не успя да отговори подобаващо и шампионите отпаднаха за Купата.