Рома се върна към победите в Серия А и след четири поредни равенства, които костваха на тима първото място, сега спечели дербито на 15-ия кръг с Фиорентина с 2:1 като домакин.

Срещата предложи изключителни емоции, а резултатът бе открит още в 7-ата минута, когато Майкон даде аванс на римляните. Гостите от Флоренция изравниха в 29-ата мин. чрез Хуан Мануел Варгас, а "вълците" стигнаха до успеха през второто полувреме с попадение на Матия Дестро в 67-ата мин. Дестро се бе появил в игра едва 10 минути по-рано, а това бе и първи мач за него през този сезон завръщайки след дълго лечение на контузия.

Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като в края на срещата Миралем Пянич получи втори жълт картон.

Така Рома отново се приближи на 3 точки до лидера Ювентус, като в момента "старата госпожа" е с 40, а "джалоросите" са с 37. Фиорентина остава на 5-а позиция с 27 точки.