Истински голов спектакъл сътвориха Болоня и Рома в поредна среща от 22-рия кръг на италианското първенство. Двубоят завърши наравно 3:3, като по този начин римляните пропуснаха добър шанс да наваксат преднината на отборите намиращи се на позиции за класиране в евротурнирите, докато домакините все пак печелят ценна точка в борбата си за оцеляване.

Началото на срещата бе повече от вълнуващо. Още в 9-ата минута гостите излязоха напред след гол на младока Алесандро Флоренци, който се разписа във втори пореден мач. Радостта не трая дълго и в 17-ата минута Алберто Джилардино изравни. Само минута по-късно обаче "вълците" върнаха аванса си Пабло Освалдо реализира за 1:2. Домакините отново бързо върнаха попадението и в 26-ата минута Маноло Габиадини вкара за 2:2.

През второто полувреме, в 54-ата мин., Болоня за първи път излезе напред в резултата с гол на Кристиан Паскуато. Равенството обаче пак бе възстановено и в 74-ата минута Панайотис Тахцидис реализира за 3:3, с което оформи и крайния резултат в двубоя.

Рома остава на 7-о място в класирането с 34 точки, колкото има и 6-ия Милан, но и мач по-малко. Заемащият последната 5-а позиция, даваща право на място в Лига Европа, обаче е отдалечена на 2 точки, а там е Фиорентина. Болоня остава 14-и с 22 точки, на 4 над зоната на изпадащите.