Рома записа класическа победа при домакинството си на Ливорно от 20-ия кръг на Серия "А".

Момчетата на Руди Гарсия имаха превъзходство по време на цялата среща и логично стигнаха до категоричния успех с 3:0.

Още в 6-ата минута Матия Дестро откри резултата, а 30 по-късно Кевин Стротман удвои аванса на "вълците".
Рома не спря да атакува и след почивката и логично стигна до ново попадение, дело на Адем Ляич.

Така в класирането Рома е на втора позиция с 47 точки и изостава с пет от лидера Ювентус, който обаче е с мач по-малко. Ливорно пък е 19-и с 13 точки ие сред фаворитите за изпадане от елита този сезон.

Мачовете от Серия "А" може да гледате пряко в ефира на каналите от bTV Media Group, а програмата може да намерите тук.