Рома се класира за финала на купата на Италия след втора поредна победа над Интер, този път като гост.

След успех с 2:1 в първата среща, столичани се наложиха с 3:2 при визитата си на "Джузепе Меаца" и така с общ резултат 5:3 продължавата напред, където ще се изправят срещу градския си съперник Лацио в битка за трофея.

В герой за "вълците" се превърна Матиа Дестро, който отбеляза два гола за тима си. Рома губеше с 0:1 до 55-ата минута, след като Джонатан откри в полза на Интер в 22-ата минута.

С две попадения на Дестро обаче гостите обърнаха всичко в своя полза, а в 74-ата минута Василис Торосидис довърши домакините с трети гол след отличен прехвърлящ удар по диагонала отдясно.

Рики Алварес направи загубата на Интер по-почетна 10 минути преди края, с което оформи крайното 2:3.