Рома претърпя неочаквано и тежко поражение с 0:2 от последния в класирането (преди изиграването на мача) Палермо в мач от 30-ия кръг на Серия „А”. Така борещите се за третото място, което дава право на участие в плейофите на Шампионската лига, „вълци” не успяха да се възползват от загубите на Фиорентина и Интер, а Лацио не сгреши и натрупа още три точки в актива си.

Йосип Иличич откри резултата в полза на домакините в 21-ата минута, след като получи чудесен пас от Фабрицио Миколи и отблизо бе точен за 1:0. В 35-ата минута хърватинът върна жеста на Миколи като му асистира за втория гол в мача.

През второто полувреме Рома опита да промени нещата в мача и да стигне поне до точка в Сицилия, но това не се случи.

След тази среща Рома остава с 47 точки и е на седма позиция, толкова точки има и шестият Интер. Лацио е пети с 50 точки, Фиорентина е на 4-о място с 51. Члната тройка е водена от Ювентус (68), Наполи е втори (56), а Милан е на трета позиция с 54 точки.