Рома не допусна изненада и постигна победа с 2:0 при гостуването си на Киево в среща от 29-ия кръг на италианското първенство.

"Вълците" могат да са спокойни, че и до края на кръга няма да бъдат настигнати на второто място в класирането на Серия А. Римският тим е събра актив от 64 точки и има аванс от 6 точки от 3-ия в таблицата Наполи и мач по-малко. Разликата с лидера Ювентус обаче е все така отчайваща – 11 точки.

Римляните решиха двубоя в своя полза още през първото полувреме, когато паднаха и двете попадения. Жервиньо откри резултата в 17-ата минута, а Матия Дестро удвои в 41-ата.

Ситуацията за Киево вече става притеснителна, тъй като тимът от Верона остава на 16-о място 24 точки, а разликата с намиращите се в зоната на изпадащите е само 1 точка.

В неделя предстоят още много вълнуващи мачове, които ще бъдат предавани в каналите на bTV Media Group. Какво ще може да гледате, научете ТУК!