Рома изгуби лидерската си позиция в Серия „А”, след като записа трето поредно равенство – 0:0 с Каляри в мач от 13-ия кръг.

След страхотната си серия от 10 поредни победи "вълците" отстъпиха водачеството  във временното класиране в Италия на Ювентус, който вече е с 34 точки, а Рома е втори с 33. Наполи е трети с 28 точки. Точката, която Каляри измъкна, изравнява тима с Милан – двата отбора са с по 14 точки.

Положения в мача не липсваха, но вратарят на гостите от Каляри Влада Аврамов се превърна в герой за своя тим и спаси вратата си от почти неспасяеми положения през първото полувреме.

Втората част беше по-слаба за атаката на Рома, която очевидно изпитва трудности при отбелязването на гол в отсъствието на контузения Франческо Тоти. В 54-ата минута "вълците" можеха да бъдат и наказани с първа загуба, защото гостите вкараха топката във вратата, но попадението не бе зачетено заарди засада.