Рома сложи край на негативната си серия и записа първи успех в последните си три мача. В двубой от 28-ия кръг на италианската Серия "А" "вълците" се наложиха с 3:2 над Удинезе и запазиха аванса си пред Наполи на три точки.

Домакините започнаха да атакуват от самото начало и след няколко безрезултатни атаки, в 22-ата минута капитанът Франческо Тоти откри резултата. Символът на Рома се завърна на терена след лечение на контузия, продължило повече от месец.

Осем минути по-късно Жервиньо изведе Матия Дестро, той излъга вратаря и вкара топката във вратата за 2:0.

След почивката силите на терена се поизравниха и това доведе до попадение в полза на Удинезе. Точен в 55-ата минута бе Джампиеро Пинци.

В 69-ата обаче Василис Торосидис влезе в полето на гостите на скорост и с прекрасен изстрел с левия крак направи 3:1.

Интригата се запази до последния съдийски сигнал, тъй като Душан Баста намали в 81-ата минута след неубедителна намеса на отбраната на столичани. Трябва да се отбележи и добрата игра на вратаря на Рома Морган Де Санктис, който спаси няколко чисти положения по време на срещата. Малко преди края пък Алесандро Флоренци направи уникален пропуск, тъй като на празна вратата прати топката над горната греда.

Така в класирането Рома заема втора позиция с 61 точки, с три повече от Наполи. Лидер е шампионът за последните две години Ювентус със 75. Удинезе пък е 14-и с 31 точки.