Рома остана едноличен лидер в Серия "А" и след 5-ия кръг е единственият отбор с пълен актив от точки. "Вълците" победиха с 2:0 при гостуването си на Сампдория, а успехът дойде с попадения през второто полувреме.

Бенатия откри резултата в 65-ата мин., а Жервиньо бе точен в 89-ата.

Така римляните вече са с 15 точки, но за да бъдат самотници на върха огромен принос има Наполи. Южняците изгубиха първи точки след много изненадващо равенство 1:1 като домакин на аутсайдера Сасуоло. Новакът в предишния кръг загубиха с 0:7 от Интер, до този момент дори нямаше точка в шампионата.

Наполи поведе в 15-ата мин. с попадение на Джемайли, но Сасуоло много бързо върна попадението, което оформи и крайния резултат 1:1, след като Заза бе точен в 20-ата мин.

Така неаполитанците остават с 13 точки, а със същия актив до тях се нареди Ювентус. Шампионите постигнаха сравнително трудна победа при гостуването си на Киево с 2:1. Теро даде аванс на домакините в 28-ата мин., но след почивката "бианконерите" направиха обрат с попадения на Куалярела в 47-ата и автогол на Бернардини в 65-ата минути. От Киево имаха претенции за несправедливо отменен гол в 51-ата минута на Палоски, като реферът отсъди засада.

Ново суперравенство постигна Милан. "Росонерите" губеха с 1:3 до 89-ата минута при гостуването си на Болоня, но в крайна сметка стигнаха до 3:3. Поли реализира за Милан в 12-ата мин., но домакините обърнаха с голове на Лаксалт в 33-ата и 52-ата минути и Кристалдо в 62-ата. Минута преди края на редовното време Робиньо намали, а 92-ата мин. Абате оформи крайното 3:3. Милан има в актива си едва 5 точки и остава на незавидната 12-а позиция.

Николай Михайлов отново остана на резервната скамейка на Верона, а тимът направи равенство 2:2 при гостуването си на Торино.

Торино – Верона 2:2

Петият кръг на Серия А ще бъде закрит с двубоя Интер – Фиорентина, който ще може да гледате в четвъртък (26 септември) пряко по bTV Action и онлайн на VOYO.BG от 21:45 часа.