Рома победи Интер с 2:1 като домакин в първия полуфинален мач от турнира за Купата на Италия между двата отбора . Реваншът е на „Сан Сиро“ и „нерадзурите“ далеч не са изгубили надежда, че ще се класират за финала.

Първото полувреме бе изключително динамично и добрите положения валяха и пред двете врати. Рома успя да поведе още в 13-ата минута, а попадението бе дело на младия талант Алесандро Флоренци, който бе точен с глава и отбеляза третия си гол в Рома.

Силните минути на римския гранд продължаха и след около половин час игра гредата спаси Интер от втори гол, който можеше да падне след страхотен удар на Ламела. В 33-ата минута обаче Дестро наказа родния си клуб - възползва се от центриране от дясно и с глава направи резултата 2:0 и вдигна феновете в Рим на крака.

В 43-ата минута Интер успя да върне един гол – Естебан Камбиасо центрира от фаул, Паласио бе най-съобразителен, а освен това и не бе покрит добре и реализира за 2:1.

През второто полувреме Интер смени схемата си и заигра по-добре. Паласио на няколко пъти имаше възможност да изравни, но късметът не беше на негова страна. Резултатът се запази непроменен до края и интригата се запази за реванша, който ще е в Милано.