Рома прибави 3 точки в актива си, след като се наложи с минималното 1:0 като гост над Фиорентина в мач от 35-ия кръг на Серия "А". Единственият гол дойде в 90-ата минута, а негов автор бе Пабло Освалдо.

Първото полувреме премина в умерено темпо и не предложи кой знае какви емоции. Най-интересното положение бе в 38-ата минута, когато удар на Йоветич срещна страничната греда на вратата на Богдан Лобонец.

В края на мача удар с десния крак на Писаро срещана гредата на вратата на Рома. След тази ситуация гостите организираха бърза контраатака.

Стигна се до корнер, след изпълнението на който Рома излезе напред в резултата. Миралем Пянич центрира, а Пабло Освалдо се извиси над всички и с глава отбеляза единственият гол в мач и донесе трите точки на „вълците“.

С тоз успех Рома продължава да е на пето място с 58 точки, докато Фиорентина е позиция напред с 61 точки.