Реал (Мадрид) очаквано се класира за финала на турнира за Купата на Краля, след като победи градския съперник Атлетико и в реванша от 1/2-финалите с 2:0. Първата среща пък бе завършила 3:0 в полза на „белия балет“, което до голяма степен предопредели и втората среща, в която част от титулярите и на двата отбора получиха почивка.

Двата гола в реванша паднаха през първото полувреме, бяха дело на Кристиано Роналдо и бяха от две дузпи. Първо в 6-ата минута португалецът бе съборен в наказателното поле и сам изпълни отсъдения 11-метров наказателен удар, с който Реал (Мадрид) поведе.
В 11-ата минута обаче и Атлетико имаше страхотна възможност. Раул Гарският стреля от границата на наказателното поле, но нацели гредата.

Само 5 минути след това обаче съдията даде втора дузпа за Реал. Този път за нарушение срещу Гарет Бейл. Зад топката отново застана Роналдо и отново не сгреши – 2:0.
В края на полувремето португалската звезда на „белия балет“ се сблъска много лошо с Манкийо. Защитникът на Атлетико падна доста тежко, влязоха медицински екипи и го изнесоха, а по-късно стана ясно, че е бил откаран в болница за преглед. Роналдо пък получи жълт картон.

Второто полувреме бе далеч по-спокойно, въпреки че играта бе основно в половината на Реал. Опасни ситуации почти липсваха, а резултатът остана непроменен.