Интер претърпя разочарование в 14-ия кръг на италианското първенство и пропусна възможността да се доближи максимално до водача Ювентус.

"Нерадзурите" паднаха с 0:1 като гости от Парма и остават четвърти с 28 точки, колкото има и третия Фиорентина. С трите точки пък Парма се изкачва на седмото място с актив от 20 точки. Единственото попадение в двубоя падна в 75-ата минута, когато точен бе Сансоне. Гостите така и не съумяха да оползотворят създадените положения и трябваше да напуснат терена без точки.

В друг двубой от кръга Наполи победи Каляри с минималното 1:0 като гост. Тимът вече е втори с 30 точки, с две по-малко от първия Ювентус. Каляри остава 11-и с 16 точки.

Марек Хамшик донесе успеха на неаполитанците в 73-ата минута. Суника проби и въпреки че беше блокиран от защитник, подаде на Хамшик, който преодоля Агаци и вкара единствения гол в двубоя. Последва финален щурм на домакините, който обаче не даде резултат и те трябваше да се примирят с поражението.