Пари Сен Жермен поне временно си осигури сериозна преднина на върха в класирането на френското първенство. В първа среща от 25-ия кръг на Лига 1 парижани спечелиха като домакини срещу Валансиен.

Така, макар и с мач повече, ПСЖ дръпна с 8 точки пред Монако събирайки актив от 58. В мача си от кръга пък Монако ще гостува на Бастия, а срещата ще може да гледате пряко по bTV Action и онлайн на voyo.bg събота от 18:00 часа.

Валансиен пък остава в зоната на изпадащите, на 18-о място, с 21 точки – 2 по-малко от намиращия се на спасителната 17-а позиция Евиан.

Есекиел Лавеци откри резултата на "Парк де Пренс" в 18-ата минута. Едва след почивката, в 50-ата минута, падна и второто попадение, което бе дело на Златан Ибрахимович. Само две минути по-късно бе оформен крайния резултат 3:0 след автогол на Гари Кагелмахер.