Селекционерът на Италия Чезаре Прандели остана много доволен след последния мач на "скуадра адзура" в световните квалификации за тази година. Тимът му победи Дания с 3:1.  Вицеевропейските шампиони са лидери в нашата група "В" с 10 точки, пред българските национали с 6.

"Следващият мач е през март и ето защо трите точки бяха
толкова важни. Класирането е благоприятно за нас, но още сме в началото. Доволен съм по две причини: първо - след като имахме трудности през първите двадесет минути, когато непрекъснато се опитвахме да пробиваме през центъра, успяхме да реагираме и да се коригираме. Второ, след като получихме гол десет секунди преди края на първото полувреме, след като загубихме един играч в първата минута на второто полувреме, успахме да играем добре и
дадохме само едно голово положение за Дания".

Специалистът похвали Марио Балотели, който вкара третото попадение в двубоя.

"Той направи изключителен мач. Нито веднъж не си изпусна нервите и беше много силен физически", завърши Прандели.