Палермо победи Катания с 3:1 и спечели голямото дерби на Сицилия от 14-ия кръг на Серия "А". В герой за домакините на "Стадио Ренцо Барбера" се превърна Йосип Иличич, който вкара два гола във вратата на "слоновете".

Още в 10-ата минута тифозите вече празнуваха, след като Фабрицио Миколи взриви трибуните със своя гол номер 100 в Серия "А".

В самото начало на второто полувреме пък Иличич се възползва от подаване на Франко Бриенца и направи 2:0, а в 60-ата минута преднината на Палермо набъбна на 3:0 след нова комбинация между двамата футболисти.

В 71-ата минута Франческо Лоди върна един гол за Катания, но възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини удържаха преднината си и се поздравиха с победата.

Така Палермо се изкачи на 13-ата позиция с актив от 14 точки, докато Катания е 7-ми с пет повече.