Палермо разби гостуващия Лацио с 5:1 в късен мач от 24-ия кръг на италианскта Серия А. С тази загуба римските "орли" се отдалечиха от лидерите Милан и Ювентус, като заема 4-та позиция в класирането.

Още от първите минути двубоят на стадион "Ренцо Барбера" започна с натиск на домакините, които откриха резултата още в 10-ата минута с гол на Едгар Барето.

Само след десет минути Масимо Донати удвои, а малко преди почивката Матиас Силвестре направи резултата класически. През втората част надмощието на Палермо продължи и само след две минути игра Игор Будан вкара за 4:0. В 52-ата минута опитният Фабрицио Миколи се разписа за 5:0.

Неприятностите за столичния тим продължиха, след като реферът на мача Андреа де Марко показа червен картон на Андре Диас 15 минути преди края на срещата.Почетното попадение за Лацио реализира Либор Козак в края на двубоя.

След този успех Палермо се изкачи на 8-ма позиция. Лидер е Милан с 50 точки пред Ювентус с 49 и мач по-малко. Трети излезе Удинезе, който завърши 0:0 като домакин с Каляри, като събра 42 точки, колкото има и Лацио, но с по-лоша голова разлика.