Рома спечели с 5:0 домакинството си на Болоня от 6-ия кръг на Серия „А“ и остава с пълен актив точки на върха във временното класиране.

Резултатът за домакините откри Алесандро Флоренци в 8-ата минута. Миралем Пянич отправи изстрел в очертанията на вратата на Болоня, но вратарят изби, топката обаче попадна във Флоренци и той откри резултата. Натискът на Рома продължи и в 17-ата Жервиньо удвои преднината на своя тим, след като полувчи хубав пас на границата на наказателното поле, напредна и стреля точно. Класическото 3:0 направи Меди Бенатия в 26-ата минута с красиво воле, с което засече центриране от корнер на Франческо Тоти.

Второто полувреме отново бе под контрола на „вълците“, които от началото на сезона демонстрират страхотна форма. Логично се стигна и до четвърти гол, а той отново бе на сметката на Жервиньо, който направи чудесен пробив и в 62-ата минута покачи на 4:0. Адем Ляич оформи крайното 5:0 в 85-ата минута с техничен прехвърлящ удар.

След загубата Болоня остава в зоната на изпадащите – на 18-о място с 3 точки. Рома пък е лидер с пълен актив от 18 точки.