Наполи направи разочароващо равенство при гостуването си на Каляри и даде възможност Ювентус и Рома да увеличат още повече разликата си на върха в класирането. Срещата от 17-ия кръг на Серия А и завърши 1:1.

И двете попадения бяха отбелязани в самото начало на мача. В 9-ата минута Нене откри резултата в полза на домакините, а в 15-ата Гонсало Игуаин изравни от дузпа, която бе отсъдена заради игра с ръка на защитник на Каляри. Неаполитанците вкараха топката още веднъж във вратата на съперника в 73-ата минута, но попадение на Хосе Кайехон не бе зачетено, тъй като страничният рефер вдигна флага за засада. Трима футболисти на гостите бяха зад отбраната на Каляри в момента на удара и въпреки че никой не докосна топката, съдията явно прецени, че те са попречили на вратаря и са повлияли на играта.

След това равенство Наполи изглежда започва да губи шансове в борбата за титлата. Тимът остава на 3-то място с 36 точки – 7 по-малко от лидера Ювентус, който е с мач по-малко и ще има възможност да увеличи тази разлика в неделя, когато гостува на Аталанта. Между Юве и Наполи пък е Рома, който е с 38 точки и също с мач по-малко.

Каляри от своя страна записа 6-и пореден мач без загуба и се изкачи на 11-а позиция с 20 точки.

Още много интересни срещи от Серия А предстоят в неделя в каналите на bTV Media Group, а кои са те, може да научите ТУК!