Наполи разгроми Пескара с 5:1 и отново е на две точки разлика от лидера Ювентус в италианската Серия А.

Тимът на Валтер Мацари вече има 33 точки след 18 кръга срещу 35 за Ювентус. Наполи срещна трудности срещу последния в класирането само през първото полувреме.

Гьокхан Инлер даде преднина на домакините, но Пескара изравни с попадение на исландеца Биркир Бьорнасон в 18-ата минута.

Марек Хамшик бързо върна аванса на Наполи с попадение в 15-ата минута. Разгромът започна в 56-ата минута, когато реферът отсъди дузпа за Наполи и даде червен картон на Антонио Бокети от Пескара.

Едисон Кавани бе точен от бялата точка, а в 63-ата минута отново той покачи на 4:1. Крайното 5:1 оформи Гьокхан Инлер в 78-а минута с втория си гол в мача.