Наполи постигна лесна победа с 3:0 при гостуването си на Верона. Българският национален вратар Николай Михайлов не бе в групата на домакините, заради контузия.

Тимът на Вериона, който четири мача бяха без загуба в Серия А започнаха двубоя много активно и дори стигнаха до няколко положения за гол.

Постепенно Наполи наложи наложи своята воля и успя да открие резултата в 27-ата минута. Белгиецът Мертенс, навлезе в наказателното поле и с много техничен удар изведе своя отбор напред.

През втората част по-опитните играчи на Наполи контролираха събитията на терена и нанесоха своя решителен удар в 72-ата минута, когато Инсиние засече добро подаване на Маджо и се разписа за 2:0.

Крайното 3:0 оформи Джемаили само 4 минути по-късно. С този успех тимът на Рафа Бентес се утвърди на трета позиция с 42 точки. Лидер остава Ювентус след победа над Каляри с 4:1 и вече има 52 точки, втори е Рома с 44 точки след категорична победа над Дженоа с 4:0.