Наполи и Удинезе завършиха наравно 3:3 в мач от 15-ия кръг на Серия "А". "Небесносините" се нуждаеха от задължителна победа, за да продължат борбата за челните позиции с Ювентус и Рома, но не успяха да стигнат до трите точки срещу "фриуланите".

Горан Пандев бе на път да се превърне в герой за Наполи през първото полувреме, след като вкара два бързи гола за три минути - в 38-ата и 41-ата минута. Секунди преди края на първото полувреме обаче защитникът на домакините Федерико Фернандес си отбеляза нелеп автогол и върна надеждите на гостите.

В 70-ата минута пък груба грешка на вратаря Рафаел позволи на Бруно Фернандес да изравни със страхотен удар, с който прати топката под гредата от 30-ина метра. Стражът на Наполи подцени ситуацията и само изгледа как кълбото влиза във вратата му.

Още в следващата си атака обаче домакините отново дръпнаха в резултата - Игуаин проби отляво, стреля към Бъркич, който изби, но притичалият Джемайли вкара отблизо за 3:2. И когато феновете на Наполи очакваха двубоят да се доиграе, Душан Баста направи 3:3 в 80-ата минута след грешка в защитата на домакините, която не успя да изчисти топката след корнер.

Така Наполи остава трети с 32 точки, на 8 от водача Ювентус. Удинезе пък се изравни с Лацио, Парма и Аталанта на 9-ата позиция със своите 17 точки.