Наполи, Милан и Фиорентина постигнаха домакински победи в 29-ия кръг от италианската Серия А, като запазиха челните си позиции в класираането след лидера Ювентус, който вчера победи Болоня с 2:0 като гост.

Наполи остава на второ място след много трудна победа с 3:2 над Аталанта.

Домакините на два път повеждаха в резултата с поадения на единсон Кавани (4-дузпа, 65), гостите изравняваха след автогол на Канаваро (31) и Денис (73). Победният гол за Наполи реализира македонеца Горан Пандев в 81-ата минута.

Милан запази третата си позиция след успех над последния Палермо с 2:0. Двете попадениея за "росонерите" реализира Марио Балотели (8-дузпа, 66).

На четвърта позиция е Фиорентина след победа с 3:2 над Дженоа. Точни за "виолетовите" бяха Акуилани (33), Куадрадо (62) и Касани (77-автогол). Головете за гостите реализираха Портанова (58) и Антонели (69).

Двубоят Сампдория Интер бе отложен, заради наводнен терен на стадиона в Генуа.

Така класирането в челото се запази начело е Ювентус с 65 точки следван от Наполи - 56, Милан - 54, Фиорентина - 51.
В други мачове от днес Сиена и Каляри завършиха 0:0, Киево победи Пескара като гост с 2:0.

Тази вечер са двубоите: Торино - Лацио и Рома - Парма.