Наполи си гарантира мястото в Шампионската лига, след като три кръга преди края на първенството в Италия вече не може да бъде изместен от първите три места. Това става факт, след като южняците стигнаха до домакински успех с 3:1 в дербито на 35-ия кръг срещу Интер.

Герой за домакините очаквано се превърна Единсон Кавани, който реализира и трите попадения за тима си. Уругваецът откри резултата още в 3-ата минута. В 23-ата резултатът обаче бе изравнен след дузпа, която бе реализирана от Рики Алварес. Само 10 минути по-късно Наполи обаче възстанови аванса си също от дузпа, превърната в гол от Кавани. Отново той оформи крайното 3:1 в 78-ата мин.

Така Наполи остава на 2-ра позиция, но вече не може да изпадне от топ 3, който дава право на участие в Шампионската лига. "Небесносините” са със 72 точки и 3 кръга преди края има аванс от 11 точки пред 4-тия Фиорентина. Третата позиция е за Милан с 65 точки. Интер по всичко личи, че няма да може да достигне до участие в континенталните надпревари, тъй като остава с 53 точки на 8-а позиция, намиращият се на последното 5-о място, даващо право на участие в Лига Европа – Рома е с актив от 58 т.