Стефан Ел Шаарави сложи край на негативната серия на Милан. В двубой от петия кръг на Серия "А" "росонерите" победиха Каляри на "Сан Сиро" с 2:0. И двете попадения реализира 19-годишният нападател съответно в 16-ата и 82-ата минути.

Градският съперник на Милан - Интер също прибави три точки от актива си. Тимът на Страмачони взе гостуването си на Киево с голове на Алваро Перейра в края на първата част и на Антонио Касано в 74-ата минута.

Наполи пък се изравни по точки - 13 с лидера Ювентус. Бившият отбор на Диего Марадона вкара три гола в домакинството си на Лацио. Отново над всички бе Единсон Кавани, който реализира хеттрик (19-ата, 31-ата и 64-ата минути).

На "Стадио Олимпико" Рома и Сампдория завършиха 1:1. Капитанът на "орлите" Франческо Тоти откри резултата в 35-ата минута, а Джани Мунари се разписа в 62-ата.

В класирането водят Ювентус и Наполи с по 13 точки, пред Сампдория с 10, Интер и Лацио с по 9 и други.