Милан се върна към победите в Серия А, след като се наложи като гост над Катания с 3:1 в мач от 14-ия кръг.
"Росонерите" постигнаха първи успех от последните си шест мача в италианското първенство и вече заемат десета позиция в класирането.

Милан доминираше на терена през целия мач, но домакините поведоха в резултата в 13-та минута, когато грешка в защитата позволи на Лукас Кастро да се разпише за 1:0. Гостите изравниха шест минути по-късно с попадение на Рикардо Монтоливо след центриране на Урби Емануелсон
Кака оформи крайното 3:1 в полза на своя отбор след хубав рейд и красиво попадение девет минути преди края на срещата.

Марио Балотели даде аванс на своя тим в 63-ата минута, а малко след това Панайорис Тахцидис от домакините получи червен картон, което направи задачата на Милан още по-лесна да стигне до крайния успех.