Милан се утвърди на третото място в италианското първенство, след като постигна успех с 2:0 при гостуването си на Дженоа в първата среща от 28-ия кръг на Серия А.

"Росонерите” имаха шанса да поведат в резултата в 22-ата минута, когато след продължителна атака топката стигна до Джампаоло Пацини на границата на наказателното поле, който с безпощаден удар, срещнал и горната греда, реализира много красив гол.

Само 3 минути по-късно Джампаоло Пацини обаче получи травма и се наложи да бъде заменен принудително. На негово място влезе Марио Балотели, който пък не бе в титулярния състав, понеже още не е напълно възстановен от контузия. Това обаче не попречи на Балотели да продължи с невероятно ефективното си представяне с екипа на Милан и именно той реалзира втория гол в 60-ата минута след асистенция на Сапата. Така СуперМарио вече има пет гола за "червено-черните” в пет мача.

Малко след втория гол гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Кевин Констант, но въпреки това успяха да удържат преднината си и да стигна до успеха.

Така Милан вече има 51 точки и поне този кръг няма да бъде достигнат на 3-ата позиция, тъй като следващите Интер и Лацио са с по 47 точки. В същото време обаче се доближи до 2-рия Наполи, който е с 53 точки. Дженоа е точно над зоната на изпадащите, на 17-о място, с 26 точки – 5 повече от намиращите се в дъното Сиена, Пескара и Палермо.