Милан разби Киево с 3:0 в мач от 31-ия кръг на Серия "А", който отбеляза двубой номер 300 за Рикардо Кака с фланелката на "росонерите".

Именно бразилецът се превърна в герой за тима на Кларънс Сеедорф, отбелязвайки два гола във вратата на гостите от Верона.

Марио Балотели откри резултата още в 4-ата минута, а Кака удвои в 27-ата. Отново той сложи точка на спора в 54-ата минута, оформяйки крайния резултат.

Гостите можеха да направят поражението по-почетно, но резервата Сирил Теро изпусна дузпа в 92-ата минута, след като мощният му шут рикошира в напречната греда и топката не успя да премине голлинията.

Така Милан събра актив от 42 точки и се изравни с 8-ия в класирането Лацио, който има и мач по-малко. Киево пък е 15-и с 27 пункта.