Милан победи Дженоа с 2:1 в последния мач от 32-ия кръг на Серия "А" и се изравни със 7-ия в класирането Лацио. Това бе трети пореден успех за "росонерите", които прогресираха с 4 позиции в подреждането.

Адел Таарабт откри резултата в 20-ата минута, а в 56-ата Кейсуке Хонда удвои преднината на гостите от Милано с първия си гол в Калчото.

В 73-ата минута домакините успяха да върнат едно попадение след изстрел на Марко Мота, който рикошира в гредата и тялото на вратаря Кристиан Абиати, след което се озова в мрежата. До края на мача обаче възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини така и не успяха да стигнат до изравняването.

Така Милан събра актив от 48 точки и дели 7-ата позиция с Лацио, докато Дженоа остана 13-и с 8 по-малко.