Милан продължава неубедителното си представяне през новия сезон и загуби с 0:1 пред собствена публика от Аталанта в среща от 3-тия кръг на Серия А.

Това бе второ домакинство на "росонерите" от началото на шампионата и за втори път те допуснаха загуба, при това срещу наглед не толкова претенциозен съперник – преди това поражението бе регистрирано от Сампдория.

Домакините опитаха натиск в началото на срещата, но Аталанта бе отборът, който първи стигна до реална голова опасност, след като в 20-ата минута Денис нацели греда. Отговорът дойде след далечен удар на Ел Шаарави, при който вратарят Консили се затрудни с избиването на топката.

Единственият гол в срещата падна в началото на второто полувреме. В 62-ата минута Херман Денис навлезе в наказателното поле на "червено-черните", върна топката към нахлуващия Лука Чигарини, който засече топката и реализира за 0:1.

До края на мача Милан опита тотален натиск, но не можа да стигне до гол и регистрира нова загуба.

Така след 3 мача Милан е със само 3 точки и преди изиграването на повечето срещи от кръга е на 13-а позиция. За Аталанта това бе първа победа. Тимът от Бергамо започна първенството с минус 2 точки заради участието в скандала с манипулирани мачове и затова активът му в момента е 2 точки, отреждащи му 14-о място.

В първия мач от кръга в Серия А Палермо и Каляри завършиха наравно 1:1.