Милан продължава да разочарова с представянето си след равенство 2:2 при гостуването си на Ливорно в мач от 15-ия кръг на Серия "А".

"Росонерите" дори можеха и да загубят, след като изоставаха в резултата до 83-ата минута, но в крайна сметка си тръгнаха с точка от "Стадио Армандо Пики".

Двубоят започна отлично за момчетата на Масимилиано Алегри и те поведоха още в 7-ата минута чрез Балотели, който засече отблизо пас на Кака отдясно.

Ливорно обаче стигна до пълен обрат - първо Силигарди изравни в 26-ата минута след страхотен фалцов удар с левия крак, а в 58-ата минута Паулиньо се освободи от опеката на Сапата и с мощен удар по тревата направи 2:1.

Седем минути преди края секторът с гостуващите фенове все пак изригна радостно, след като Балотели изравни от пряк свободен удар. Италианският национал можеше да донесе и трите точки за Милан малко по-късно, но негов уникален удар от 40 метра разтресе напречната греда на вратата на Барди.

Така Милан остава 8-и с актив от 18 точки, докато Ливорно е 16-и с пет по-малко.