Милан записа важна и категорична победа с 3:0 срещу Лацио в мач от 27-ия кръг на Серия „А“ и измести „орлите“ от третото място в класирането. За убедителната победа помогна и фактът, че гостите бяха с човек по-малко почти цял мач – Антонио Кандрева бе изгонен още в 16-ата минута.

Срещата започна много динамично и домакините от Милано имаха няколко много добри положения, но първо Федерико Маркети се намеси добре и спаси удар на Ел Шаарауи, а после защитник на Лацио трябваше да чисти от голлинията добавка на Пацини.

След четвърт час игра Ел Шаарауи се откъсна от защитата на „орлите“, бе съборен от Антонио Кандрева и падна в наказателното поле. Съдията прецени, че нарушението е било извършено извън пеналта и показа само червен картон, но не даде дузпа.

С човек повече на терена и почти целия мач пред тях, футболистите на Милан изцяло контролираха играта и заслужено стигнаха до победа. В края на първото полувреме домакините реализираха два гола. Първо в 40-ата минута Пацини отблизо се откри резултата, след като преди това Маркети блокира удари на Абате и Ел Шаарауи, а само 4 минути по-късно Боатенг довкара след ново спасяване на вратаря на Лацио и резултатът на полувремето бе 2:0.

Второто полувреме логично бе изцяло под контрола на „росонерите“, които играха спокойно с преднина от два гола и човек повече. В 60-ата минута Пацини бе точен за втори път в мача и направи резултата класически с удар от около 25 метра. В 85-ата минута и Мбайе Нианг можеше да запише името си сред голмайсторите, но ударът му се отби в напречната греда.

В крайна сметка Милан записа важна победа в актива си и вече има 48 точки и еднолично заема 3-ата позиция в класирането. Лацио пък падна на 4-ото място с 47 точки.