Милан победи изпадналия преди няколко дни Пескара с 4:0 в мач от 36-ия кръг на Серия „А”. Два гола за успеха вкара Марио Балотели, който се отличи и с греда.

„Росонерите” доминираха през целия мач и логично стигнаха до успеха, след който вече имат 68 точки на третото място във временното класиране.

Удар на Балотели срещна напречната греда още в 3-ата минута, а в 10-ата той откри резултата от дузпа, дадена за нарушение срещу Антонио Ночерино в наказателното поле. В 32-ата минута Съли Мунтари удвои, след като засече центриране на Робиньо от фаул.

През второто полувреме доминацията на Милан продължи и логично се стигна до нови два гола. В 50-ата минута Матийо Фламини направи резултата класически, а асистенцията отново бе на Робиньо. Седем минути по-късно пак Балотели бе точен, но този път от игра и оформи крайното 4:0.