Милан постигна своята четвърта победа в Серия А, след като в среща от 11-ия кръг се наложи категорично над гостуващия Киево с 5:1.

"Росонерите" откриха резултата в 16-ата минута чрез Урби Емануелсон, но само след две минути Серджо Пелисиер изравни с глава след подаване на Лусиано.

Милан успя да стигне до нови две попадения още преди почивката. Първо точен бе италианският национал Рикардо Монтоливо в 36-ата минута, а в 41-ата минута Боян Къркич реализира своя първи гол с екипа на "росонерите" в Серия А.

След почивката и пред двете врати се създадоха положения за нови попадения, но до гол стигнаха отново домакините. Голмайсторът на Милан до момента Ел Шаарави за в трети пореден мач се разписа за своя отбор, като бе точен в 75-ата минута.

В добавеното време пък Джампаоло Пацини оформи крайното 5:1.

Милан успя да се изкачи с 4 позиции от 12 до 8-мо място в класирането, но всички срещи от 11-ия кръг предстоят да се изиграят.