Милан постигна победа още в първия си мач след уволнението на Масимилиано Алегри. "Росонерите" победиха втородивизионния Специя с 3:1 като домакини в мач от 1/8-финалите на Купата на Италия.

В този двубой Милан бе воден от Мауро Тасоти, но през второто полувреме, редом до Адриано Галиани, на трибуните на "Сан Сиро" се появи и Кларънс Сеедорф, който в четвъртък официално ще бъде представен като новия треньор на тима. Холандецът кацна в Милано по време на мача, но веднага бе откаран до стадиона и през второто полувреме вече имаше възможност да гледа бъдещите си възпитаници, но не и да види как отбелязват гол.

Директно от летището Сеедорф отиде на стадиона.

Сеедорф ще използва любимата схема на Берлускони в Милан >>

Домакините нямаха особени проблеми с 12-ия в Серия Б и на практика изковаха успеха си още през първото полувреме. В 28-ата минута Робиньо с глава откри резултата след центриране отдясно на Джампаоло Пацини. Само три минути по-късно самият Пацини също се разписа вкарвайки красив гол с удар от въздуха след пас на Поли.

Първи гол за Милан вкара Кейсуке Хонда. Японското попълнение зарадва множеството си сънародници дошли на мача разписвайки веднага след почивката, в 47-ата минута. Силен удар от разстояние на Монтоливо бе избит от вратаря на гостите Леали, но при добавката Хонда бе точен.

Специя стигна до почетен гол и в първата минута от добавеното време след разбъркване пред вратата на "червено-черните" Никола Ферари реализира и оформи крайния резултат 3:1.

С успеха Милан се класира на четвъртфиналите на турнира, където ще има за съперник Удинезе.

Наполи не допусна изненада в домакинството си на Аталанта и спечели с 3:1. Гостите от Бергамо изненадващо поведоха в 14-ата мин. с гол на Де Лука, но само минута по-късно Кайехон изравни. Успехът обаче дойде през второто полувреме и неаполитанците поведоха едва в 72-ата мин. чрез Инсиние, а Кайехон оформи крайното 3:1 в 80-ата. Аталанта завърши мача с 10 души след червен картон на Йепес в 74-ата мин.

Единственият отбор извън Серия А на четвъртфиналите ще бъде Сиена. Тосканци постигнаха впечатляваща победа с 4:1 като гости на последния в елита Катания и продължават напред, а в следващия кръг ще имат за съперник местния си съперник Фиорентина.

На следващата страница вижте всички резултати от осминафиналите и кой срещу кого ще се изправи на четвъртфиналите.