Милан победи Катания с 3:1 в първия мач от 15-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" изоставаха в резултата до 53-ата минута, но с две бързи попадения през второто полувреме си осигуриха третата поредна победа през сезона.

Бившият защитник на Ювентус и Милан Никола Легроталие откри резултата в полза на домакините от Сицилия още в 11-ата минута, засичайки с глава центриране отляво.

Гостите обаче стигнаха до пълен обрат след почивката. В 49-ата минута Катания остана с 10 души на терена след втори жълт картон за Пабло Бариентос и това се оказа решаващо за изхода на мача.

В 53-ата минута обичайният заподозрян Стефан Ел Шаарауи изравни, въпреки че се намираше в засада, която обаче остана скрита за реферите.

Само три по-късно отново той подаде към Кевин-Принс Боатенг, който направи 2:1. В 89-ата минута Урби Емануелсон удари греда, а секунди по-късно Боатенг получи директен червен картон за нарушение отзад срещу противник.

В 92-ата минута обаче отново Ел Шаарауи оформи крайното 3:1 с хубав фалцов удар с десния крак.

Победата позволи на Милан да изпревари Катания в класирането и тимът вече е на 7-а позиция с актив от 21 точки, но и мач повече от противниците си.