По невероятен начин Милан успя да измъкне точка при гостуването си на Торино от третия кръг на италианската Серия А. Само 2 минути преди края на редовното време "росонерите" губеха с 0:2, но в крайна сметка стигнаха до равенство 2:2.

Двубоят отбеляза завръщането на Кака в редиците на Милан, но бразилецът не блесна на терена и не изигра цял мач.

Всичко по-интересно в срещата се случи през второто полувреме. Малко след почивката, в 47-ата минута домакините откриха резултата с попадение на Данило д’Амброзио. "Биковете" играеха по-добре и стигнаха до второ попадение в 71-ата мин., когато Алесио Черчи бе изведен зад гърба на бранителите в червено и черно и с технично копване преодоля вратаря Кристиян Абиати за 2:0.

И когато изглеждаше, че Торино ще се поздрави с трите точки дойде моментът за изключително куриозния момент в 88-ата мин., при който домакините на няколко пъти не можаха да изчистят топката, гостите на няколко пъти не можаха да нанесат хубав удар, но в крайна сметка и с доста нескопосано изпълнение на Съли Мунтари, все пак стигнаха до гол за 1:2. При тази ситуация първоначално се създаде впечатление, че съдията Давиде Маса не е зачел попадението заради засада, но в крайна сметка това не се оказа така, което му навлече и гнева на футболистите на домакините.

Той допълнително се увеличи, в допълнителното време на срещата, когато бе отсъдена дузпа за Милан. В четвъртата минута от четирите добавени на редовното време Андреа Поли бе фаулиран в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, а Марио Балотели реализира и оформи крайния резултат 2:2.

В друга среща Наполи победи Аталанта с 2:0 като домакин и засега е единственият отбор с пълен актив от точки, като единствено Рома и Фиорентина има шанс да изравнят този показател след края на кръга.

Головете за неаполитанците бяха дело на дошлите от Реал (Мадрид) Гонсал оИгуаин в 71-ата и Хосе Кайехон в 81-ата минути.

Наполи е лидер с 9 точки, Милан и Торино заемат 6-о и 7-о място с по 4 точки, а Аталанта е на 10-а позиция с 3.