Треньорът на Олимпик (Марсилия) Ели Боп е пред уволнение, след като тимът му падна с 2:3 на собствен терен от Реймс в среща от 11-ия кръг на френското първенство. Марсилци остават на 5-о място със 17 точки, а отборът на Реймс се изкачи до 8-а позиция с 15 точки.

Домакините се върнаха в мача, въпреки че изоставаха с два гола, като Андре-Пиер Жиняк изравни за 2:2 четири минути преди края. В 1-ата минута на добавеното време обаче Принс Ониянге се разписа за 3:2 в полза на Реймс след подаване на Гжегож Криховяк.

Флойд Айте откри резултата в 34-ата минута, а само три по-късно подаде на шведския ветеран Маркус Албек, който удвои. Флориан Товен намали в 56-ата, а Жиняк изравни в 86-ата, за да дойде късната драма за домакините.

Останалите мачове от кръга са по-късно тази вечер, както и утре, когато са и дербитата Монако - Лион и Монпелие - Бордо. Лидерите от Пари Сен Жермен гостуват на Сент Етиен.