Марио Балотели за пореден път разкри огромния си потенциал и донесе победата на Милан срещу Болоня с 1:0 в първата среща от 24-тия кръг на Серия А.

"Росонерите" изнесоха доста посредствен мач и показваха доста безидейна игра. И когато изглеждаше, че срещата най-вероятно ще завърши без голове Супер Марио изригна. Самият Балотели също изнасяше не особено добър мач, но в 86-ата минута с невероятен далечен удар остави безпомощен вратаря Курчи.

Иначе Болоня може да съжалява за изпусната точка не само, защото получи гол в края. В няколкото си атаки гостите създадоха доста опасни положения, а в два от случаите Кристиан Абиати спаси Милан. В 23-ата минута вратарят на "червено-черните" спаси след удар с глава на Морлео, а в 61-ата се намеси решително и след удар от границата на наказателното поле на Христодулопулос. Милан пък имаше само една горе-долу добра ситуация за гол, в която дори не стигна до завършващ удар при едно разбъркване непосредствено пред вратата на Болоня.

С успеха Милан събра актив от 32 точки и се изкачи на 9-о място. Болоня остава на 16-а позиция с 21 точки, само 4 над зоната на изпадащите.