Лацио спечели Купата на Италия, след като победи градския съперник Рома на финала с 1:0. Единственото попадение в доста здравия и оспорван мач бе дело на Сенад Лулич.

Победата носи на Лацио и място в Лига Европа. Това е шеста Купа във витрината на Лацио.

Срещата започна с много натиск и на двата отбора. Лацио обаче стигна до първата сериозна опасност в 4-ата минута, когато Клозе можеше да се разпише, но вратарят Лобонц показа класа, разтегна се максимално и изби.

В 9-ата минута и Тоти успя да отправи удар към вратата, но Маркети внимаваше и спаси. Последваха силни минути за Рома, а Майкъл Брадли имаше възможността да се разпише след опасна атака на "вълците", но ударът му трябваше да е малко по-точен.

В 35-ата минута Клозе бе изключително близо до гол, който да даде преднина на Лацио, но Лобонц успя да избие. Раду прати топката в наказателното поле, Клозе надскочи защитата и с глава насочи към вратата, но там вратарят на Рома спаси.

Второто полувреме започна с малко по-спокойна игра и редки сериозни възможности, но в 67-ата минута играта отново се оживи. Мирослав Клозе за пореден път пропусна чудесна възможност да се разпише, а веднага след това и Тоти бе на сантиметри от гола, но пред другата врата.

В 71-ата минута дойде и голът, който взриви трибуните и по-скоро феновете на Лацио по тях!  Сенад Лулич бе героят, който се възползва от колективна грешка в отбраната на Рома и откри резултата.

Само минута по-късно обаче "вълците" бяха на косъм от изравнителен гол - Тоти стреля, но топката се отби в напречната греда, а след това падна на сантиметри от голлинията, но гол нямаше.

До края на мача Рома заложи изцяло на нападението, което на няколко пъти изигра лоша шега и Лацио можеше и да поведе с два гола, но в крайна сметка резултатът се запази и "орлите" триумфираха в римското дерби.